Diskuzní fórum

Property release

Property Release je obdoba Model Release, ale tentokráte to není smlouva mezi fotografem a modelem, ale mezi fotografem a majitelem foceného objektu. Tato smlouva dává fotografovi práva na používání a prodej fotografií s tímto objektem. Používá se při focení architektury, uměleckých děl a jiných výtvorů (převážně designových).

Na světe je mnoho památek, míst a objektů, keteré vyžadují property release. Mezi nejznámnější (ve fotobankách) patří noční osvětlení Eiffelovy věže nebo Sydney Opera House. Zde jsou seznamy dalších:

U fotobank je poměrně běžné, že budou vyžadovat property release i na vše vlastní kresby (pokud například nahráváte rukou kreslené ilustrace, bude chtít fotobanka doložit práva k této ilustraci - tedy fotokopii náčrtku + Property release).

Více viz Co to je model release, kde najdete i odkazy obecnou Model Release smlouvu a také na Property Release smlouvy jednotlivých fotobank.


Komentáře


Gravatar
21. březen 2017, 12:20 Zdenka
Dobrý den, začínám s fotobankou a narazila jsem na problém PROPERTY RELEASE. Poslala jsem fotky svých kreseb, ke kterým tento formulář požadují. Pochopila jsem z toho, že to mám vyplnit s fotografií té kresby, vytisknout, podepsat a znovu vyfotit/naskenovat a přiložit ke každé kresbě zvlášť??? Lze tento proces nějak zjednodušit? Formuláře jsou v pdf...tak jedině přepsat do Wordu? Děkuji za případné reakce....
 

Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.

Prodej fotek a ilustrací

Diskuzní fórum

O fotobankách, focení i kreslení vektorů můžete diskutovat na fotobankovém diskusním fóru.

Nejlepší fotobanky

Seznam těch nejlepších fotobank, setříděn podle výše výdělků:

Shutterstock Shutterstock
Dreamstime Dreamstime
Fotolia Fotolia
iStockphoto iStockphoto
BigStock BigStock
123RF 123RF
Graphic Leftovers Graphic Leftovers
Depositphotos Depositphotos
Pond5 Pond5

Více informací →

Newsletter

Přihlašte se k odběru občasného newsletteru s přehledem dění kolem fotobank

Fotobanky na Facebooku

Spoustu drobnějších zpráv píšu jen na Facebook.