Diskuzní fórum

O webu

Server fotobanky.cz jsem si založil asi 5 let poté, co jsem začal o fotobankách psát na svůj osobní blog petr.vaclavek.com (můžete se podívat také na přehled všech publikovaných článků o microstock fotobankách: Přehled fotobank a článků o fotobankách na uvedeném blogu). Jeho obsah tedy tvoří články, které jsem za uplynulých pět let napsal a nyní je postupně kompletně aktualizuji a tedy vlastně píši znovu.

Kdo jsem?

Jmenuji se Petr Václavek, fotobankami se zabývám již déle než 5 let a v nejbližší době se jim budu věnovat naplno, neboť odcházím z práce (Senior Front End Developer u mezinárodní firmy) na volnou nohu. Další informace o mé osobě naleznete na stránce O autorovi.

Jaké jsou cíle tohoto portálu

Co za to?

Ani kuře zadarmo nehrabe, tak proč tolik péče o fotografy, grafiky a jejich úspěchy ve fotobankách?

Jediné oč vás žádám je, abyste při registraci do kterékoliv zmíněné fotobanky použili některý (jakýkoliv) odkaz z mého webu - například ze sekce "Nejlepší fotobanky", která je přítomná snad na všech stránkách. Tyto odkazy obsahují referenční kód a já pak získám malou odměnu za vaše nákupy, či prodeje (jak na které fotobance). Tím nejlépe oceníte mou práci. Nebráním se ale ani přímé finanční dotaci :)

Proč o tom tolik píšu a dělám si vlastně konkurenci?

První články jsem psal pro kamarády, které fotobanky zajímaly a chtěli vědět, jak to vlastně funguje. Další jsem psal kvůli tomu, že mě psaní baví (jsem tak trochu grafoman) a o fotobankách toho v češtině bylo napsáno hodně málo. No a konečně posledním důvodem jsou odměny za nové kupující a fotografy (viz předchozí odstavec).

Okdazy na zdroje

O webu

Diskuzní fórum

O fotobankách, focení i kreslení vektorů můžete diskutovat na fotobankovém diskusním fóru.

Nejlepší fotobanky

Seznam těch nejlepších fotobank, setříděn podle výše výdělků:

Shutterstock Shutterstock
Dreamstime Dreamstime
Fotolia Fotolia
iStockphoto iStockphoto
BigStock BigStock
123RF 123RF
Graphic Leftovers Graphic Leftovers
Depositphotos Depositphotos
Pond5 Pond5

Více informací →

Newsletter

Přihlašte se k odběru občasného newsletteru s přehledem dění kolem fotobank

Fotobanky na Facebooku

Spoustu drobnějších zpráv píšu jen na Facebook.