Diskuzní fórum

Návod na vyplnění W8-BEN pro fotobanku Pixta

Pixta - návod na vyplnění a poslání daňového formulářeNa pixtě je vyplnění daňového formuláře WB-BEN trochu složitější, ale dá se to zmáknout za pár minut. Zalogujte se na svůj účet, klikněte na odkaz Account vpravo nahoře a na další stránce zvolte z levého menu položku Tax Relief Information.
 
V dolní části jsou dva dokumenty, které potřebujete stáhnout. První je předvyplněný průvodní dopis, u něj nezapomeňte před nebo po vytištění zaškrtnout "Did you sign "APPLICATION FORM FOR INCOME TAX CONVENTION (Form 3)" correctly?"
 
Návod na W8-BEN u Pixty
 
Druhý dokument je klasický W8-BEN, u kterého stačí vyplnit jen sekci 2:
 
W8-BEN pro Pixtu
 
A sekci 7:
W8-BEN pro Pixtu
 
Dokument vyplňte a vytiskněte (případně vytiskněte a vyplňte) a nezapomeňte se v sekci 7 podepsat na vyznačené místo. Oba dokumenty (průvodní dopis a tax form) dejte do obálky a pošlete na adresu uvedenou na průvodním dopise (případně je zmíněná také na konci výše uvedené sekce Tax Relief Information). Poštovné je pár (deseti)korun. 
 
Za cca 2-3 týdny vám přijde neprve 2 emaily o tom, že váš tax form dorazil ([PIXTA] TAX FORM RECEIVED a (PIXTA) Receipt of Income Tax Convention Form) a po dalším týdnu by měl dojít další email o tom, že to máte schválené ([PIXTA] Your Tax Relief Application was accepted).
 

Komentáře


Gravatar
10. leden 2018, 11:36 Eva Hodíková
Dobrý den, nemůžu najít návod na vyplnění W8 BEN pro fb Shutterstock. Myslím , že jste o něm už psal.Prosím o odkaz.Děkuji EH
 
Gravatar
10. leden 2018, 12:00 Petr Václavek
Všechny návody na vyplnění W8-BEN najdete zde: http://fotobanky.cz/formular-w-8ben
 

Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.