Diskuzní fórum

Novinky ohledně Pond5 / Pixmac

Odpovědi na nejdůležitější otázky ohledně spojení fotobank Pixmac a Pond5 z hlediska prodávajícíchProtože se o Pondu5 a Pixmacu hodně diskutuje, a po jejich sloučení spousta fotobankéřů neví, kam vlastně nahrávat, kde se registrovat, rozhodl jsem se požádat o odpovědi na tyto časté dotazy přímo fotoanku. Níže najdete náš emailový rozhovor.

Pond5 koupil Pixmac, co to přesně znamená? Stěhujete se z ČR, fotobanky pojedou každá na své adrese a budou nabízet sloučená portfolia, nebo vznikne jen jeden web a na tom bude celá nabídka (na jaké adrese pojede?) Co to znamená pro zaměstnance Pixmacu?

Společnost Pond5, sídlící v New Yorku, je největší media bankou na trhu s video klipy. Jelikož je fotobanka Pixmac zaměřená pouze na fotografie převážně pro evropský trh, sloučení s Pond5 dávalo perfektní smysl.

Rozhodli jsme se z dlouhodobého hlediska držet pouze jeden brand. To znamená, že web Pixmac.com jsme již přesměrovali na Pond5 a provedli migraci uživatelů. Ostatní jazykové verze Pixmac se dočkají převodu pod hlavičku Pond5 jakmile dokončíme proces úplné lokalizace (překlady, vyhledávání, měna, platební brána apod.), tak jak na to byli uživatelé zvyklí z webu Pixmac.

Veškeré portfolio fotografů Pixmac je tedy přístupné i na webu Pond5.

Z ČR se nestěhujeme. Naopak zde vytváříme evropskou centrálu a hlavní exekutivní tým vývojářů a kurátorů čítající již více než 30 zaměstnanců. Zbylých 70 zaměstnanců působí hlavně ve Spojených státech, Brazílii, jinde v Evropě, ale také v Izraeli, Japonsku, Venezuele, Filipínách atd.

Jak tato koupě ovlivní prodávající? Kam mají nahrávat? Někteří mají účet na Pondu, někteří na Pixmacu a někteří na obou.

Pro prodávající se zatím nic nemění. Jejich portfolio bylo automaticky převedeno z Pixmacu na Pond5. Report prodejů je stále dostupný na Pixmac.

Pokud fotograf nemá účet na Pond5, pomůžeme mu ho vytvořit. Stačí se přihlásit na Pixmac a vyplnit formulář - stránka jen zjednodušuje migraci - načte data o fotografovi z Pixmac a předvyplní registrační formulář na Pond5).

Pokud má již fotograf účet na Pond5 a zadá přihlašovací údaje v tomto formuláři dojde ke sloučení fotografií z Pixmac a Pond5 účtu (duplicitní údaje budou během několika dní odstraněny). Report prodejů poté bude již dostupný jen z Pond5.

V současnosti CZ uživatele k migraci aktivně nevyzýváme. Vše funguje přes rozhraní Pixmac. Fotografy vybídneme k migraci v momentě, kdy se rozhodneme Pixmac.cz přesměrovat a to s velkým předstihem.

Někteří fotobankéři nemají účet ani na jednom vašem webu, ale přemýšlí o jeho založení. Kde si jej mají momentálně vytvořit?

Nové účty si mohou fotografové založit přímo na Pond5, fotografům Pixmacu registraci zjednodušíme přes formulář.

Jaké další novinky chystáte?

Koncem ledna jsme spustili velký projekt Public Domain, nově se chystáme na rozšíření měn a platebních systémů.

Můžete mi říct více o tomto vašem projektu Public Domain? Odkud pochází fotografie, jaké jsou možnosti jejich použití?

Co se týká public domain, nechali jsme digitalizovat několik tisíc autorských videí, fotek, zvukových efektů + jsme rozšířili naši databázi o díla databází White House, NASA, US univerzit a dalších několika desítek světových databází.

Použití je více rozepsáno v našem článku Using Public Domain Content In Different Countries.

Všiml jsem si nedávno inzerátu, kde píšete, že pro vaši fotobanku hledáte další kontrolory - lidi, kteří kontrolují přijímané obrázky. Docela by mě zajímalo, jak náročné toto povolání je, kolik fotek musí za den zkontrolovat a zda lze na této pozici pracovat dlouhodobě. Zkuste mi jeho práci popsat, třeba by se mezi čtenáři našel nějaký zájemce.

Moc děkuji za nabídku pomoci s hledáním kurátorů. Před několika týdny jsme nábor po/zastavili a zřejmě dojde k přehodnocení strategie na základě několika inovací. Jednou z nich je například auto-tagging, který ušetří spoustu práce nejen nám, ale i autorům/fotografům: Auto-Tagging. Artificial Intelligence for better keywords


Komentáře


Gravatar
20. červen 2015, 22:36 ypres.bass
No jsem na to dost zvědavý, na Pixmacu sice registrovaný jsem, ale je to tam dost tragické. Na toho kurátora jsem se hlásil (asi neúspěšně), ale docela bych o to místo stál. takže počkám na znovuotevření náboru :-)
 
Gravatar
23. červenec 2015, 13:24 Jiří Zavadil
Pond5 a Pixmac je typicky český tunel soubory budou platit 50% a tvrdit že se prodali přes Pixmac. Za chvíli budou brát nové kurátory. Nastavíme do štok. Potřebovali by do tepláků.
 
Gravatar
16. březen 2016, 05:50 Antonín Bouda
Dobrý den, náhodou jsem zabrousil na tento web - fotím a rád se dozvím něco nového - jsem zaregistrovaný na pond5 ale netuším jak tam nahrát své fotky - nenašel jsem jednoduchý portál pro přístup - pouze pro nákup...-
 
Gravatar
25. srpen 2016, 20:05 Pepa72
Ahoj,
našel sem na nových stránkách své fotografie, ale nijak se nemohu přihlásit. Staré stránky nefungují a nové mě neznají.
 
Gravatar
16. prosinec 2016, 11:57 Pepa72
Citace:
Ahoj,
našel sem na nových stránkách své fotografie, ale nijak se nemohu přihlásit. Staré stránky nefungují a nové mě neznají.

Do dnešního dne jsem nedostal žádnou odpověď.
Funguje to vůbec?"
 

Přidej komentář
Pokud se chcete na něco zeptat, vyhledejte/zapište svůj dotaz na fotobankovém diskuzním fóru.

Aktuality

Diskuzní fórum

O fotobankách, focení i kreslení vektorů můžete diskutovat na fotobankovém diskusním fóru.

Nejlepší fotobanky

Seznam těch nejlepších fotobank, setříděn podle výše výdělků:

Shutterstock Shutterstock
Dreamstime Dreamstime
Fotolia Fotolia
iStockphoto iStockphoto
BigStock BigStock
123RF 123RF
Graphic Leftovers Graphic Leftovers
Depositphotos Depositphotos
Pond5 Pond5

Více informací →

Newsletter

Přihlašte se k odběru občasného newsletteru s přehledem dění kolem fotobank

Fotobanky na Facebooku

Spoustu drobnějších zpráv píšu jen na Facebook.